Informacje o stronie

Strona NoweEnergie.org powstała szóstego kwietnia 2006 roku,
jej autorem jest mgr inż. Marcin Filipiak.

Początkowo strona traktowała o niekonwencjonalnych źródłach energii oraz urządzeniach związanych z wysokimi napięciami. Aktualnie publikacje obejmują również tematykę nowoczesnej elektroniki, mikrokontrolerów PIC i AVR, ESP8266komputerów jednopłytkowych SBC a także innych tematów technicznych. Artykuły mają charakter podsumowujący prace nad danym projektem, wykonanym hobbystycznie przez autora. Są swego rodzaju dokumentacją techniczną ułatwiającą późniejsze (ewentualne) zmiany oraz ułatwiają budowę nowych rozwiązań na podstawie wcześniej opracowanych. Autor publikuje projekty nie tylko w kontekście "technicznego pamiętnika" ale i w celu udostępnienia wypracowanych przez siebie rozwiązań, które zostały przetestowane i są gotowe do implementacji lub mogą jedynie stanowić inspirację dla innych...

Wszystkie projekty publikowane są na zasadzie "wolnej licencji", można je modyfikować i rozpowszechniać zachowując informację o autorze. W przypadku zauważenia błędów, braków lub chęci kontaktu proszę o skorzystanie ze strony "Kontakt".

NoweEnergie facebook Zapraszam również do śledzenia NowychEnergii na Facebooku, gdzie pojawiają się informacje o publikacji nowych artykułów.

Inne ważniejsze strony związane z serwisem: