Facebook   youtube   RSS

Aplikacje typu desktop

Programy instalowane i uruchamiane na komputerze użytkownika.

InstAdd


InstAdd jest nieoficjalnym programem umożliwiającym wgrywanie zdjęć do serwisu Instagram z komputera PC działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Linux Debian lub Ubuntu.
Czytaj całość...

MD5checker


Aplikacja MD5checker służy do wygenerowania skrótu MD5 pliku i porównania go z oczekiwanym. Została napisana w języku C++ i frameworku Qt dla systemu operacyjnego Linux (Debian/Ubuntu). Przeznaczona jest dla 64bitowych wersji systemu.
Czytaj całość...

TIO - prosty terminal TTY


TIO jest konsolową aplikacją terminala TTY dla systemu Linux.
Czytaj całość...

ClassAdmin - Przywracanie ustawień konta użytkownika


Program ClassAdmin został napisany z myślą o pracowniach (szkoły, warsztaty itp.) z zainstalowanym systemem operacyjnym Linux Debian / Ubuntu. Jego zadaniem jest zapisanie aktualnego stanu konta użytkownika wraz z wszystkimi jego ustawieniami i przywracanie do tego stanu systemu z każdym jego uruchomieniem. Użytkownik może dokonywać wszelkich operacji w ramach swojego konta, jednak nie są one trwałe.
Czytaj całość...

eKiosk


Program został przygotowany do wyświetlania treści na telewizorze dotykowym pełniącym funkcję eKiosku. Aplikacja uruchamia się na pełnym ekranie blokując dostęp do menu systemowego a treści pobierane są ze wskazanej w pliku konfiguracyjnym strony HTML.
Czytaj całość...

ImgFolderResizer


ImgFolderResizer jest aplikacją napisaną w Qt, jej zadaniem jest skalowanie wszystkich zdjęć we wskazanym folderze do mniejszej rozdzielczości (kilka do wyboru). W repozytorium jest dostępny pakiet Deb do instalacji programu w systemie operacyjnym Linux Debian / Ubuntu a także wersja skompilowana dla systemu Windows.
Czytaj całość...

SYNT - Syntezator Mowy


Artykuł omawia pakiet programów służący do syntezy mowy w oparciu o nagraną bazę głosową dla dowolnego języka.
Czytaj całość...